Alter Etno to projekt muzyczny inspirowany elementami etniczności i współczesności. Zespołu nie można wpisać w konkretne ramy muzyczne, gdyż jego motto brzmi „zaadoptować obcość – to ona inspiruje”.

„Savin Voda” to debiutancki album grupy stanowiący dokładne odwzorowanie folkowych fascynacji jej członków. Znajdziemy tu tradycyjne pieśni z Hiszpanii czy Meksyku zaaranżowane w stylu charakterystycznym dla Alter Etno. Jednak zdecydowana większość utworów na krążku to twórczość członków Alter Etno powstała z inspiracji celtyckimi balladami i folkiem z całego świata podczas ich podróży po świecie, po zetknięciu się z nieznaną kulturą, muzyką i obyczajami odwiedzanych krajów. Wrodzona muzyczna wrażliwość pozwalała im chłonąć z tych miejsc to co piękne, osobliwe i wyraźne, by potem w domowym zaciszu poddać się pasji tworzenia własnego obrazu z zasłyszanych dźwięków. Koncerty grupy Alter Etno to podróż dookoła świata bez pakowania plecaka i biletu, a ich wyjątkowy klimat zapewnia wyśmienita ekipa ludzi, w których mieszka muzyka!

Zespół zebrał budujące opinie i miłe nagrody m.in. na festiwalu Mikołajki Folkowe 2011 czy 48 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Gościli na żywo w radiowej Trójce oraz w audycji Etno Faza radia PiN.

Alter Etno tworzą: